Wojowie promują Szlak Bursztynowy

Licząca przeszło 50 osób, historyczna grupa rekonstrukcyjna z udziałem mężczyzn, kobiet i dzieci jest swoistą wizytówką szlaku bursztynowego. Grupa bierze aktywny udział w promocji szlaku bursztynowego.

Opis

Militaria oraz inne przedmioty odkryte w wykopaliskach leżących w okolicach przebiegu rzymskich traktów handlowych (dzisiaj tras szlaków turystycznych) stały się inspiracją do zorganizowania grupy oraz okazały się bezcenne podczas wykonywania rekonstrukcji strojów i uzbrojenia dla Drużyny Wojów Szlaku Bursztynowego.

Pomysłodawcami grupy rekonstrukcyjnej są: Janusz Antczak i Bogusław Abramek ze Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy z Wielunia oraz pasjonaci turystyki kulturowej z Fundacji Informatyki i Zarządzania z Łodzi.

Udział grupy m.in. w dorocznych obchodach Europejskiego Święta Bursztynu, targach turystycznych, czy też w imprezach regionalnych, krajowych i międzynarodowych podnosi ich rangę i zwiększa popularność oraz historyczną wiedzę o historycznym i tyrystycznym szlaku bursztynowym wśród odbiorców.

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia