W ramach VI Europejskiego Święta Bursztynu odbędą się I Rodzinne Mistrzostwa Wielunia w poszukiwaniu Bursztynu.

12.08.2012. I Rodzinne Mistrzostwa Wielunia w poszukiwaniu Bursztynu

ostatnia aktualizacja 20.08.2012 poniedziałek 12:10

Łukasz Konieczny 

Do współzawodnictwa może przystąpić każda drużyna rodzinna, biorąca udział w VI Europejskim Święcie Bursztynu. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji drużyny rodzinnej.

Mistrzostwa rozgrywane są w dwóch kategoriach 2 + 1 i 2 + 2 (rodzice lub dziadkowie + jedno dziecko i rodzice lub dziadkowie + dwoje dzieci), nie ma limitów wieku uczestników.

Konkurs rozgrywany jest w trzech etapach:

  • eliminacje (każda drużyna ma 3 min. na wyłowienie jak największej ilości bursztynu z piaskownicy), do półfinału przechodzi 10 drużyn z najlepszym wynikiem.
  • półfinał rozgrywany jest na zasadzie poszukiwania bursztynu tylko jedną dłonią (każda drużyna ma 3 min. na poszukiwanie) do finału przechodzi 5 drużyn z najlepszym wynikiem.
  • finał rozgrywany jest pomiędzy 5 drużynami. Każdemu członkowi każdej drużyny zakładana jest czarna przepaska na oczy – zawodnicy poszukują „ czarnego bursztynu” po omacku. Wszystkie drużyny mają 3 min. czasu. Kolejność zwycięzców ustalana jest na podstawie zsumowania łącznie wagi znalezionego bursztynu we wszystkich trzech etapach.

W celu zgłoszenia udziału:

  • Należy zapoznać się z  Regulaminem VI EŚB Wieluń 2012 oraz ze specjalnym Regulaminem VI EŚB Wieluń 2012-mistrzostwa bursztynu, a następnie pamiętać o przestrzeganiu postanowień wymienionych dokumentów.
  • Korzystając z funkcji zgłoszenia udziału w imprezie (ikona na górze strony) należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, wprowadzając imię i nazwisko oraz dane kontaktowe uczestnika. W uwagach należy wpisać wybraną kategorię współzawodnictwa, np. 2 + 2 oraz skład drużyny, np. Dziadek Heniek, Babcia Katarzyna, wnuczka Zosia i wnuczek Łukasz.
  • Otrzymane elektronicznie imienne potwierdzenie udziału w imprezie należy wydrukować i przynieść do punktu rejestracji.

Powiązane wydarzenia

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia

Dokumenty